1
/
6
1
/
6
$47.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$47.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$47.99
Price After Coupon
$47.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU218669
This wall lamp is simple yet elegant, showing the unique charm of modern industrial style with its smooth lines and black metal material. The double-arm design enhances flexibility and can easily adjust the light direction to meet different lighting needs, making it an ideal choice for home decoration.
- The double swing arm design allows for flexible adjustment of the lighting angle and improves practicality.
- Made of black metal, durable and rust-resistant, suitable for long-term use.
- The modern industrial style adds a modern feel to the room and can be matched with a variety of decoration styles.
- Easy to install, with plug design, no complicated wiring required.
- Suitable for a variety of occasions, such as study, bedroom or living room, to enhance the texture of the space.
Weights & Dimensions
| Arm Length | 6"+6" |
| Backplate Width | 5" |
| Shade Height | 4" |
| Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Feature | With Shade |
| Fixture Type | Swing Arm |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Material | Metal |
| Style | Industrial |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service