1
/
7
1
/
7
$100.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$100.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$100.99
Price After Coupon
$100.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$509.99
80% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21091055
This industrial style black metal chandelier cleverly combines retro and modern styles with its hemp rope design, making it a great embellishment on the kitchen island.
- Made of durable black metal and high-quality hemp rope, it ensures long-lasting use without losing its style.
- Large design, over 25 inches wide, provides ample lighting, ideal for open kitchen environments.
- The multi-head bulb design distributes light evenly, suitable for various interior decoration styles.
- The height is adjustable to meet the lighting needs of different spaces, perfectly combining personality and practicality.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 8" |
| Rod/Chain/cord Length | 31.5" |
| Width | 31.5",49" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Shade Shape | Flared |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 3-Light,5-Light |
| Style | Industrial |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service