1
/
12
1
/
12
$617.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $111.24 Coupon
Coupons Details
$506.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$617.99
18%
Off Over $0.00
-$111.24
Price After Coupon
$506.75
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$996.99
38% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210100636
This bedside table incorporates modern minimalist and industrial design elements, showcasing an understated yet luxurious style that is perfect for modern home environments.
- The exterior design features unique layered colors, creating rich visual depth and making it a striking focal point in the room.
- The bedside table is made of high-quality wood, ensuring the product's durability and texture, while also exuding a modern feel and a touch of nature.
- Functionally, this bedside table is equipped with two drawers, providing convenient partitioned storage and effectively utilizing space to keep everyday items organized.
- The product design makes the installation process simple and easy, allowing even a single person to easily complete the assembly, saving time and effort.
- This bedside table is the perfect size, making it ideal for modern urbanites who want to elevate the overall style of their home with exquisite furniture.
- Whether used as bedside furniture in the bedroom or as an accessory in the living room, this bedside table can seamlessly integrate into various modern and stylish home decor styles, adding a touch of simplicity without sacrificing elegance to the living space.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 20.5" (52 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16.5" (42 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Brown |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Orientation | Left,Right |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service