1
/
9
1
/
9
$44.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$44.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$44.99
Price After Coupon
$44.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$99.99
55% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21437
This pendant light combines rustic and industrial styles to add a unique vintage touch to your home.
- Made of high-quality metal, it is durable and easy to clean, suitable for long-term use.
- The chandelier is designed with adjustable height, which can flexibly adapt to different space requirements and improve practicality.
- It is suitable for various scenes such as kitchen, restaurant, cafe, etc., making the space more warm and tasteful.
- The unique cage design adds a sense of layering to the lamp body while providing good light transmission effects.
Weights & Dimensions
| Canopy Width | 6" |
| Fixture Height | 6",7" |
| Width | 10",14",18" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 10",14",18" |
| Fixture Type | With Shade |
| Feature | Chain |
| Rod/Chain/cord Length | 39" |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Industrial |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service