1
/
10
1
/
10
$103.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$103.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$103.99
Price After Coupon
$103.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$398.99
74% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21565041
This industrial style wall lamp combines geometric design and iron material, perfectly integrating into the modern home environment. Whether it is the bedroom, living room or corridor, it can bring chic decorative effects and comfortable lighting experience.
- The elegant industrial design makes the space more modern and perfectly matches any interior decoration style.
- Made of high-quality rusty metal material, it is durable and textured, enhancing the overall home grade.
- A variety of bulb type options, including LED, provide flexible lighting solutions.
- The copper lampshade is unique, not only adding visual depth, but also effectively scattering soft light.
- It is suitable for a variety of home scenarios, from residential spaces to commercial locations, demonstrating its versatility and flexibility.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 5" |
| Fixture Depth | 12.5" |
| Height | 8.5" |
| Length | 6" |
| Width | 12.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Glass Type | With Shade |
| Color | Rust |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Copper |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron |
| Style | Industrial |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service