1
/
5
1
/
5
$209.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$209.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$209.99
Price After Coupon
$209.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$777.99
73% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2163272
This modern chandelier combines black and gold, with a metal and cage structure to create an industrial style. Easily achieve perfect proportions and presence, and become an eye-catching centerpiece.
- Metal body is sturdy and durable, retaining its gloss and texture over time.
- The cage lampshade provides even lighting, warming the environment while enhancing the sense of layering.
- This chandelier is suitable for living rooms, dining rooms and other occasions. It is an ideal choice to enhance home atmosphere and quality of life.
- 5 bulbs provide ample light distribution, fully releasing beautiful light and shadows, adding charm to your space whether it is day or night.
- It is simple to install, with complete accessories and short time consumption. Cleaning only requires gently wiping with a clean cloth.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 25" |
| Width | 16" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 5-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Style | Traditional |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service