1
/
12
1
/
12
$1,776.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,776.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,776.99
Price After Coupon
$1,776.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU20250507202138906_J04JIS000018
Combining modern industrial design, this metal wine rack offers an elegant balance of style and practicality, perfect for modern home decor.
- The wine rack is made of solid metal material, ensuring durability and stability, and can accompany your collection for a long time.
- Its freestanding design incorporates doors and shelves to safely store and display a variety of wines, protecting your collection from dust and damage.
- The included wine glass rack can neatly organize your glasses for quick access during family gatherings or wine tasting events.
- The versatile storage rack is not only suitable for home use, but also for commercial spaces such as bars or restaurants to enhance the taste of the environment.
Weights & Dimensions
| Overall Width | 31.5" |
| Overall Depth | 9.8" |
| Overall Height | 70.9" |
| Product Dimensions | Box 1: 74.4" x 35.0" x 14.5" (93.6 lbs) |
Specifications
Specifications
| Feature | Freestanding;Stemware Holder;Doors Included;Storage;With Shelf |
| Top Color | Black |
| Material | Metal |
| Top Material | Metal |
| Number of Drawers | No |
| Number of Doors | 2 |
| Number of Shelves | 3 |
| Adjustable Shelves | No |
| Lighted | No |
| Assembly | Partially |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Color | Black |
| Style Option | A |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service