1
/
10
1
/
10
$210.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$210.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$210.99
Price After Coupon
$210.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$945.99
78% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21379123
This wall lamp stands out with its elegant modern style, perfectly combining brass color and black design to create an atmosphere of understated luxury. The design is inspired by the flexible arm structure, which can be easily adjusted to provide the ideal lighting angle for your reading and working.
- The elegant modern style incorporated into it makes it suitable for many interior decoration styles.
- Made of high-quality metal, it ensures durability and long-lasting luster.
- Flexible and adjustable arm design to meet the lighting needs of different occasions.
- The black lampshade effectively focuses light and reduces glare, improving the comfort of light.
- The easy-to-install design allows you to do it easily without professional help.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 6" |
| Height | 24" |
| Length | 8" |
| Shade Height | 6" |
| Shade Width | 8" |
| Width | 27.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Swing Arm |
| Switch Type | Wall Control |
| Size | 9 Inch & Under |
| Shade / Light Direction | Down |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service