1
/
15
1
/
15
$72.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$72.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$72.99
Price After Coupon
$72.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21716198
This modern black steel wall sconce with a clear plexiglass shade is the perfect blend of functionality and design, perfect for your outdoor space, whether it's a front porch, garden, or patio, it will create a warm and stylish ambiance.
- Made of high quality steel, it is strong and durable, rust and corrosion resistant to ensure long-term use.
- The acrylic lampshade design makes the light softer and creates a comfortable visual effect.
- Suitable for multiple voltages (110V-120V, 220V-240V), easily meeting the needs of customers in different regions.
- Three color lighting effects are available, allowing users to switch freely according to their mood or occasion.
- The waterproof grade design ensures that it can still work normally in the rain, regardless of bad weather.
Weights & Dimensions

| Height | 4" |
| Width | 3" |
| Length | 19",23.5",35.5" |
| Fixture Depth | 3" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Steel |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 19",23.5",35.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service