1
/
16
1
/
16
$380.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$380.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$380.99
Price After Coupon
$380.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$655.99
42% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21649404
This wall lamp is like a bright star in the night sky. With its simple design and pure line aesthetics, it perfectly integrates the modern home decoration style. The acrylic lampshade is exquisite and transparent, cleverly refracting light, bringing a warm and luxurious atmosphere.
- The vertical design saves space and is suitable for a variety of indoor and outdoor environments.
- The light is soft and not dazzling, which enhances the comfort of home life.
- Easy to install, you can do it yourself without any professional tools.
- It combines functionality and beauty, being both a lamp and a work of art.
- Using energy-saving light sources is both environmentally friendly and saves electricity.
Weights & Dimensions

| Height | 12“,13.5",20.5",20" |
| Width | 4" |
| Length | 5",6" |
| Fixture Depth | 4" |
| Backplate Width | 12",14“,20",21" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Steel |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 12",14.5",20.5",20" |
| Color Temperature | Warm Light |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Cylinder,Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,20 to 24 Inch |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service