1
/
18
1
/
18
$852.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $153.54 Coupon
Coupons Details
$699.45
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$852.99
18%
Off Over $0.00
-$153.54
Price After Coupon
$699.45
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,000.99
15% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21505217
This modern bar table features an elegant black stone top and a sturdy steel base, showing a simple yet stylish design style, making it a highlight choice for home decoration.
- Durable materials ensure long-term use without frequent replacement, saving maintenance costs.
- The easy-to-clean stone surface can be kept bright and clean with just a light wipe.
- A variety of size options are available to easily match different space requirements and suit various home layouts.
- Built-in storage cleverly organizes drinks and books, keeping the space tidy and organized.
- The considerate height design makes it suitable for long-term sitting and also convenient for standing use.
Weights & Dimensions

| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Stone |
| Please Note | Table Only |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Color | Black,White |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Base Color | Black |
| Table Base Material | Steel |
| Top Shape | Rectangular |
| Style | Modern |
| Size | 47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Table Top Color | Black,White |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Feature | Storage |
| Storage Included | Storage Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service