1
/
15
1
/
15
$1,172.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $211.14 Coupon
Coupons Details
$961.85
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,172.99
18%
Off Over $0.00
-$211.14
Price After Coupon
$961.85
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,615.99
55% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21702591
The whole cabinet has simple and smooth lines, and the black wood surface exudes a low-key and luxurious charm. The combination of glass doors gives it a light visual effect, while also adding a touch of mystery and elegance to the exhibits inside, making it a beautiful landscape in the modern home environment.
- Made of high-quality wood, it feels smooth and delicate, has excellent durability and sturdiness, is not easy to deform and is durable.
- The unique glass door design not only protects the items in the cabinet from dust, but also allows you to quickly and easily select the items you need.
- Reasonable storage space layout can classify and store books, decorations and other items to meet various storage needs and improve practicality.
- Suitable for a variety of environments such as living rooms, study rooms or offices, helping you create an elegant and orderly home or work space.
- The considerate safety design, stable base and anti-dumping device ensure safe use, so you can use it without any worries.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 49" (125 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Usage | Living Room |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foot/Leg Design | Straight Legs |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Black |
| Base Material | Wood |
| Color | Black,White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Small (Under 24 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 24"L x 14"W x 49"H,31.5"L x 13.8"W x 49.2"H |
| Style | Mid-Century Modern,Modern |
| Top Color | Black,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Feature | Standard |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service