1
/
15
1
/
15
$499.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $90.00 Coupon
Coupons Details
$409.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$499.99
18%
Off Over $0.00
-$90.00
Price After Coupon
$409.99
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,105.99
55% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21714872
The elegant black appearance of this cabinet is combined with simple and smooth lines, and it is quietly displayed in the room like a work of art. The glass door reflects bright and soft light under the light through the delicate texture, creating a noble and luxurious atmosphere.
- The design style combines modern and classic elements, suitable for a variety of home styles, giving the space a unique charm.
- Made of high-quality wood and durable glass, it has a delicate and textured texture, enhancing overall durability and safety.
- The spacious interior space can flexibly store various items and provides excellent storage performance, making it an ideal choice for home organization.
- The convenient opening and closing door design ensures a comfortable experience during frequent use while ensuring the convenience of storing and retrieving items.
- The elegant color matching and detailed decoration enhance the overall style of the room and are suitable for various occasions such as living rooms and dining rooms.
- It has a stable structure and anti-dumping design to ensure safety during use and provide worry-free protection for the family.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 33.5" (85 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),47" (120 cm),59" (150 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Foot/Leg Material | Solid Wood |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Black |
| Base Material | Wood |
| Color | Black,White |
| Countertop Material | Wood |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 31"L x 12"W x 33"H,47"L x 12"W x 33"H,59"L x 12"W x 33"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Black |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service