1
/
19
1
/
19
$401.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$401.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$401.99
Price After Coupon
$401.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$637.99
37% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21729684
This modern wooden living room cabinet features a sophisticated carved pattern and an elegant black finish that add an artistic sense to the space.
- Unique style: The combination of modern style and artistic carvings adds a sense of luxury to your living room.
- High-quality Materials: Made of durable wood to ensure a long product life.
- Widely applicable: Suitable for living rooms, corridors and even bedrooms, enhancing the style of each space.
- Exquisite design: Black exquisite carving pattern, showing elegant taste.
- Adequate storage: Multi-level storage space to meet the storage needs of different items.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm),61.5" (156 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 29.5" (75 cm),30" (76 cm),35.5" (90 cm),63" (160 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 18"L x 14"W x 29.5"H,27.6"L x 13.8"W x 63"H,31"L x 14"W x 30"H,61"L x 14"W x 35"H |
| Length | Large (Over 42 in.),Small (Under 24 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets,Accent Chests |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Top Color | Black |
| Base Color | Black |
| Countertop Material | Wood |
| Base Material | Wood |
| Design | Free Standing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Usage | Living Room |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included,Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included,Drawers Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service