1
/
18
1
/
18
$77.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$77.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$77.99
Price After Coupon
$77.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21243319
This exquisite swing arm wall lamp combines modern and classical design elements, with elegant shapes and simple lines. The metal material gives it durability and stability, and the soft light diffused through the lampshade adds a touch of warmth and comfort to the room. It can not only be used as a reading lamp, but also bring decorative effects to the space.
- The ingenious combination of modern style and classic elements adds a fashionable touch to the home environment.
- High-quality brass and black metal materials ensure that the lamp is durable and long-lasting.
- The swing arm design can adjust the light direction to meet diverse lighting needs.
- Suitable for a variety of spaces, such as bedroom, study or living room, to create different atmospheres.
- It has good practicality and decorativeness, and enhances the overall home style.
Weights & Dimensions

| Height | 15.5" |
| Length | 27.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch |
| Feature | Arm Length Adjustable |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Swing Arm |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shape | Dome,Geometric |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service