1
/
19
1
/
19
$887.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $159.84 Coupon
Coupons Details
$728.15
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$887.99
18%
Off Over $0.00
-$159.84
Price After Coupon
$728.15
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,453.99
39% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21710726
This modern gold chandelier will bring a luxurious vibe to your home with its sleek design and elegant shape.
- Unique style: Its modern style incorporates natural elements and fits in with any home decor.
- High-quality material: Made of high-quality metal and glass to ensure durability and beauty.
- Diverse scenarios: A perfect choice for restaurants, living rooms, and more.
- Outstanding features: The unique branch-shaped design creates a natural and flexible sense of space.
- Unique selling point: Its soft lighting effect creates a warm indoor atmosphere and enhances the quality of the home.
Weights & Dimensions

| Length | 23.5",31.5",38.5" |
| Width | 23.5",31.5",38.5" |
| Fixture Height | 15",23" |
| Adjustable Hanging Length | Unadjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide) |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Globe |
| Shade Material | Glass |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Brass |
| Style | Modern |
| Shape | Globe |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 6-Light,8-Light,9-Light,10-Light,12-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Downrods |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service