1
/
35
1
/
35
$89.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$89.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$89.99
Price After Coupon
$89.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21642794
This retro-style swing arm wall lamp, with classic brass tones and exquisite details, is an excellent decorative choice for modern homes. Whether in the bedroom or living room, this wall lamp can convey an elegant and warm natural atmosphere, which is the perfect combination of home lighting and decoration.
- The retro and classic design adds a cultural atmosphere to the space.
- Made of high-quality brass, durable and beautiful.
- The swingarm design allows for flexible adjustment of the lighting direction to meet a variety of angle requirements.
- The elegant lampshade shape enhances the taste of home decoration.
- It is suitable for various indoor scenes such as bedrooms and living rooms and has extremely high practical value.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 4",7" |
| Height | 5.5",6",7" |
| Length | 5.5",6",9" |
| Width | 4",7" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shape | Barn,Bell,Cylinder,Drum |
| Size | 4",7" |
| Switch Type | No Switch,Pull Chain |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Ceramics |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service