1
/
14
1
/
14
$1,006.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $181.26 Coupon
Coupons Details
$825.73
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,006.99
18%
Off Over $0.00
-$181.26
Price After Coupon
$825.73
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,703.99
41% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21628534
This brass chandelier, with its simple round design and modern vintage feel, is the perfect finishing touch to any home. Inspired by modern minimalism, it emphasizes smooth lines and elegant shapes, and uses metal materials to create a lasting beauty. It not only brings warm and bright light, but also adds a touch of modern to the interior. Whether in the living room or the dining room, this chandelier can be perfectly integrated into a variety of decorative styles.
- The high-quality metal material not only ensures the durability of the product, but also has anti-corrosion properties, ensuring stability and safety during long-term use.
- With outstanding lighting effects, this chandelier can evenly distribute warm light, creating a comfortable and harmonious home atmosphere and enhancing the overall beauty of the space.
- Easy to install, we provide detailed installation instructions for this gold chandelier, so you can easily complete the assembly and installation without professional help, saving time and money.
- Its minimalist lines are perfectly integrated with modern style, suitable for a variety of home styles, from modern to traditional.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Fixture Height | 5" |
| Length | 23.5",31.5",39.5" |
| Width | 23.5",31.5",39.5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 23.5",31.5",39.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,40 to 59 Watts |
| Shade / Light Direction | Down |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Plastic |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Brass |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Number of Lights | 1-Light |
| Number of Tiers | 2 Tiers |
| Shade Included | With Shade |
| Shape | Circle |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service