1
/
18
1
/
18
$1,616.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,616.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,616.99
Price After Coupon
$1,616.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,953.99
45% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21245042
This modern bar counter will blend perfectly into any home, and its elegant brown wood surface shows a unique sense of fashion. Not only does it look beautiful, but the wood is durable and warm to the touch, adding a touch of nature to your home.
- The storage function design makes effective use of space, allowing your wine and glasses to be stored in an orderly manner.
- Brown pine wood with golden metal frame is a visual enjoyment and also a good choice for home decoration.
- The moderate height meets the needs of multiple occasions, whether it is dining or gathering.
- Easy-to-clean materials make daily maintenance easier.
- Available in multiple sizes to suit different family needs.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Please Note | Table Only |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Table Base Material | Iron |
| Table Top Color | Brown |
| Color | Brown |
| Top Wood Species | Pine |
| Top Shape | Free Form |
| Style | Modern |
| Size | 47.2"L x 19.7"W x 41.3"H,55.1"L x 19.7"W x 41.3"H,63"L x 19.7"W x 41.3"H,70.9"L x 19.7"W x 41.3"H,78.7"L x 19.7"W x 41.3"H |
| Base Color | Black,Gold |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Feature | Storage |
| Storage Included | Storage Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service