1
/
19
1
/
19
$714.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $128.70 Coupon
Coupons Details
$586.29
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$714.99
18%
Off Over $0.00
-$128.70
Price After Coupon
$586.29
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$874.99
18% OFF
18% OFF, Code: MAY
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21640998
Featuring a natural wood top and durable iron base, this modern Bar table perfectly combines simplicity and practicality, becoming the focal point of any interior environment.
- The natural solid wood tabletop is full of texture and matched with modern simple style, suitable for a variety of interior scenes.
- The solid iron base ensures the stability and durability of the countertop, allowing you to use it worry-free for a long time.
- A variety of sizes are available to meet different space requirements, from compact small spaces to spacious open areas.
- Multifunctional, it can be used in many occasions such as kitchen bar, restaurant high table or bar high table, flexible and changeable.
- The classic brown tone is not only easy to match with various home styles, but also adds a touch of warm texture.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm),94.5" (240 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Size | 31.5"L x 15.7"W x 41.3"H,39.4"L x 15.7"W x 41.3"H,47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H,86.6"L x 15.7"W x 41.3"H,94.5"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Popular Table Lengths | 36 inches,42 inches,48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Color | Brown |
| Table Top Color | Brown |
| Base Color | Black |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Table Base Material | Iron |
| Table Base Type | Sled |
| Top Wood Species | Pine |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service