1
/
22
1
/
22
$570.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $102.78 Coupon
Coupons Details
$468.21
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$570.99
18%
Off Over $0.00
-$102.78
Price After Coupon
$468.21
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,031.99
45% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21972516
The perfect combination of practicality and decoration, this contemporary sideboard is made from high-quality wood and features a sophisticated glass door design that ensures your tableware and accessories are elegantly displayed.
- Its multifunctional storage space includes spacious drawers and adjustable shelves, which is suitable for storing items of different sizes, greatly improving the tidiness of the restaurant.
- The wooden top of the sideboard is not only beautiful, but also provides an ideal food display platform for holiday gatherings.
- Its modern and simple design style is easy to match with various home decoration styles, adding a sense of fashion and style unity to the space.
- A variety of sizes are available to meet your different space needs, whether it is a spacious restaurant or a compact dining corner, you can find a suitable choice.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 17" (42.5 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 34.5" (88 cm),51" (130 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown |
| Size | 31"L x 17"W x 35"H,39"L x 17"W x 35"H,47"L x 17"W x 35"H,55"L x 17"W x 35"H,63"L x 17"W x 35"H,71"L x 17"W x 35"H,79"L x 17"W x 35"H,28"L x 17"W x 51"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75"),Wide(Over 75") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service