1
/
30
1
/
30
$255.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$255.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$255.99
Price After Coupon
$255.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$316.99
19% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21509820
This modern bar table adds a touch of elegance to your home with its simple and elegant design. The natural wood color and metal base complement each other, creating a unique visual impact that is suitable for modern and minimalist style decoration.
- High-quality wood and metal construction ensures durability and reliability.
- The tabletop is smooth and easy to clean, keeping it simple and comfortable for daily use.
- The simple structural design allows the tables and chairs to be easily stored and flexibly moved, making them suitable for a variety of home scenarios.
- This table offers a thoughtful height design so you won’t feel uncomfortable even if you sit for long periods of time.
- The stylish design can become the highlight in your living room or kitchen, adding luster to your home.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 23.5" (60 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 23.5" (60 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 29.5" (75 cm),41" (105 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Table Height | Standard Height (28"-33"),Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 2 |
| Table Top Material | Wood |
| Please Note | Table Only |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 36 inches |
| Table Base Type | Pedestal |
| Base Color | Black,White |
| Table Base Material | Metal |
| Table Top Color | Natural Finish,Brown |
| Top Shape | Round,Square |
| Style | Modern |
| Color | Natural Finish,Brown,Wood Color,Wood-Black,Brown/ Black,Natural/ White |
| Size | 23.6"L x 23.6"W x 29.5"H,23.6"L x 23.6"W x 41.3"H |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service