1
/
21
1
/
21
$915.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $164.88 Coupon
Coupons Details
$751.11
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$915.99
18%
Off Over $0.00
-$164.88
Price After Coupon
$751.11
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,421.99
36% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21484227
This modern brown wood bar table is the perfect combination of elegance and practicality. Its clean and sleek design adds a touch of modernity to your kitchen. The warm touch of wood complements the natural texture, which not only enhances the beauty but also brings a lasting texture experience.
- The design is safe and reliable, and every detail has been carefully polished, making it safer to use.
- It comes with clever storage space to store various kitchen supplies, making your space tidy and organized.
- This table is made of solid wood and is durable, ensuring long-term use.
- It is suitable for a variety of scenarios, whether it is family gatherings or daily meals.
- It has the unique charm of modern minimalist style and can easily brighten up various home decoration styles.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm),94.5" (240 cm),102" (260 cm),110" (280 cm),118" (300 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Top Material | Wood |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Size | 47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H,86.6"L x 15.7"W x 41.3"H,94.5"L x 15.7"W x 41.3"H,102.4"L x 15.7"W x 41.3"H,110.2"L x 15.7"W x 41.3"H,118.1"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Top Wood Species | Pine |
| Color | Brown |
| Table Top Color | Brown |
| Table Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Pine |
| Base Color | Brown |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Included |
| Feature | Storage |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service