1
/
12
1
/
12
$1,024.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $184.50 Coupon
Coupons Details
$840.49
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,024.99
18%
Off Over $0.00
-$184.50
Price After Coupon
$840.49
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21814328
This display cabinet perfectly combines classic wood texture with modern design style, showing the charm of elegance and simplicity. The warm wood texture and elegant shape complement each other, becoming the finishing touch of home decoration and making the space more stylish.
- Made of high-quality solid wood material, it has a delicate touch and is overall sturdy and durable.
- Multifunctional storage design combines open and closed areas for easy sorting and organization.
- The smooth wooden surface is easy to clean, keeping the look fresh and beautiful.
- Suitable for living rooms, study rooms or bedrooms to enhance the practicality and aesthetics of the space.
- The design is stable and safe, and the anti-tip system ensures safe and reliable use.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 71" (180 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Length | Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangle |
| Color | Off-White,Nut-Brown,Medium Wood,Beech,Light Gray/ White |
| Top Color | Beige,Brown,Natural,Gray |
| Base Color | Beige,Brown,Natural,Gray |
| Countertop Material | Wood |
| Base Material | Wood |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Usage | Living Room |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service