1
/
16
1
/
16
$255.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$255.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$255.99
Price After Coupon
$255.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$528.99
52% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210019075
This modern side table, with its unique combination of a round stone top and steel base, perfectly blends style and sturdiness, making it a highlight in your space.
- The round tabletop adds a unique visual appeal while also providing a practical surface area, suitable for placing reading lamps or drinks.
- A variety of colors are available, including gold/white textures and black/green, allowing you to match your home décor.
- Stone tabletops are not only beautiful and durable, but also easy to clean, keeping the tabletop clean and shiny at all times.
- The C-shaped steel base provides stable support for the furniture and gives it a modern, minimalist look.
- This table's height and width are designed to meet standards, making it ideal for placing next to the sofa in the living room or the bed in the bedroom, enhancing the overall ambiance of the space.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 15.7"L x 15.7"W x 23.6"H,19.7"L x 19.7"W x 23.5"H,23.6"L x 23.6"W x 23.6"H |
| Table Top Color | Multiple Colour |
| Table Top Material | Stone |
| Base Material | Steel |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Color | Gold,Black |
| Product Type | Drink Table |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 23.5" (60 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm),19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Round |
| Color | Black/ Green,Gold/ Green,Black/ White Marbling,Gold/ White Marbling |
| Table Base Type | C Table |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service