1
/
13
1
/
13
$588.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$588.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$588.99
Price After Coupon
$588.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$918.99
36% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21808911
This modern bar table adopts a minimalist style, with a perfect combination of pure white finish and delicate metal structure. It not only enhances the overall style of the home, but also becomes an eye-catching decoration in a multi-functional space with its simple and elegant design.
- Easy to assemble, allowing you to easily complete your home decoration. Sturdy and durable metal frame ensures long-term use.
- Easy to move and store chairs, suitable for various home environments.
- The well-designed fixed base is not only stable and reliable, but also enhances the overall visual beauty.
- Multiple sizes to choose from, adapting to different space requirements.
- Modern style design, perfect match with various decoration styles.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Stone |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Size | 39.4"L x 19.7"W x 41.3"H,47.2"L x 19.7"W x 41.3"H,55.1"L x 19.7"W x 41.3"H,63"L x 19.7"W x 41.3"H,70.9"L x 19.7"W x 41.3"H |
| Popular Table Lengths | 42 inches,48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Color | White |
| Table Top Color | White |
| Base Color | White |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Table Base Material | Metal |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Bar Table |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service