1
/
10
1
/
10
$513.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $92.52 Coupon
Coupons Details
$421.47
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$513.99
18%
Off Over $0.00
-$92.52
Price After Coupon
$421.47
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,114.99
76% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21628848
This cage-shaped gold crystal chandelier combines modernity with luxury, and can show unparalleled elegance in both high-end banquet halls and warm home environments. The crystal bead curtain shines charmingly under the soft light, like a star-studded feast, adding endless romance to your living space.
- The design style is modern and luxurious, perfectly combining classic and stylish, making this chandelier the focal point of any room.
- Selected high-quality crystal and durable metal materials ensure the long service life of the lamp and consistent exquisite appearance.
- The crystal bead curtain design not only adds visual beauty, but also effectively diffuses light evenly, creating a comfortable and warm indoor lighting effect.
- The simple installation structure design makes the installation process convenient and fast, even home users can handle it easily.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Fixture Height | 21" |
| Length | 16" |
| Rod/Chain/cord Length | 23.5" |
| Width | 16" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Canopy Shape | Round |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shade Material | Crystal |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade Color | Clear |
| Size | Medium (20"-25" wide) |
| Occasion | Residential Use |
| Color | Gold |
| Glass Type | Crystal |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Chain |
| Number of Lights | 4-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Shade Included | With Shade |
| Shape | Geometric |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service