1
/
26
1
/
26
$173.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$173.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$173.99
Price After Coupon
$173.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$535.99
68% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21990416
This classic modern iron side table combines aesthetics and practicality, adding charm to your space with its elegant appearance and solid structure. The round tabletop design, in a black and white tone, adds a touch of classic elegance.
- The round design of the desktop is not only aesthetically pleasing, but also provides ample space for placing various items. For example, it can be placed next to a sofa to easily hold drinks or books, making it highly practical.
- The tabletop and base are made of iron, ensuring the product's durability and stability. This material is not only sturdy but also easy to clean and maintain.
- The unique base design provides stable support for the table while also enhancing its visual appeal. Placed in the living room, bedroom, or a relaxing corner, it not only elevates the overall aesthetic of the space but also provides convenience for daily use.
- Its compact size allows this side table to be easily moved, making it suitable as a bedside table, sofa table, or decorative table, flexibly adapting to different home settings.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.),Small (Under 14 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 16"L x 16"W x 21"H,14"L x 14"W x 21"H |
| Base Color | Black,White |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Top Color | White,Black |
| Table Top Material | Iron |
| Base Material | Iron |
| Product Type | Coffee Table |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Swivel | Fixed |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 21" (53.5 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),14" (35 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm),14" (35 cm) |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Round |
| Color | Black,Black-White,Black-Yellow,Black-Brown,Black and White,White,Black/ Beige,Black/ Brown/ White |
| Table Base Type | Pedestal |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service