1
/
8
1
/
8
$266.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$266.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$266.99
Price After Coupon
$266.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$447.99
40% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21813331
This bookcase combines modern design with practical functions, making it an indispensable decoration and storage tool for modern home life. Its white wooden structure and simple lines perfectly blend into any home environment, easily enhancing the overall beauty of the space.
- The installation is very convenient and does not require complicated steps. Even inexperienced people can complete it easily.
- The stable structure and high-quality wood ensure the safety and durability of the bookshelf to withstand the test of daily use.
- Multifunctional design, suitable for storage, display, and partition functions, maximizing space utilization.
- Perfectly suited for various scenes such as living room, bedroom or study, adding a modern and fresh atmosphere to your space.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19" (48 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 32" (81 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | White |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Horizontal |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 20 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Short (Under 36 in.) |
| Number of Shelves | 1,2,3 |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Non-Foldable |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service