1
/
16
1
/
16
$102.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$102.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$102.99
Price After Coupon
$102.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$291.99
65% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21682087
This Flush Ceiling Light is shaped like a light white cloud, and its exquisite design makes people feel as if they are in a soft sky. Its lampshade is made of high-quality glass, which transmits soft and even light, lighting up the entire space in a unique way.
- Its avant-garde design style combines modern and natural beauty, suitable for any interior decoration, adding vitality and warmth to the room.
- The choice of durable glass material ensures long-lasting use while maintaining a high-end appearance, improving overall durability and making it an ideal choice for everyday use.
- The lamp is ergonomically designed and flicker-free, providing a comfortable lighting experience and protecting your eyes, especially suitable for long-term indoor activities.
- It is easy to use and simple to install. It supports a variety of installation scenarios and can be easily integrated into both the bedroom and the living room to give the space a brand new look.
- Excellent energy efficiency, taking environmental protection into consideration, providing efficient light source while reducing electricity consumption, saving you energy expenses.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 5",9" |
| Length | 12",21.5" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 14.5",8.5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Shade Material | Resin |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,60 to 99 Watts |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Shade Color | White |
| Size | 12",21.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | White |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Flush Mount |
| Glass Type | With Shade |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shape | Cloud |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service