1
/
11
1
/
11
$636.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $114.66 Coupon
Coupons Details
$522.33
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$636.99
18%
Off Over $0.00
-$114.66
Price After Coupon
$522.33
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,066.99
69% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210099324
This modern bedside table features a minimalist and stylish design with practical functionality, making it perfect for any bedroom style. Made from engineered wood, it's sturdy and offers ample storage space to help keep the room neat and organized.
- The bedside table features a drawer, providing a private and convenient storage space for your personal belongings, whether it's books for nighttime reading or glasses for bedtime use.
- Its elegant appearance and modern style make it a perfect match for the bedroom, suitable for rooms of all colors, especially with a variety of color options such as walnut and black oak, giving you the freedom to personalize your choice.
- Its compact design makes it suitable for narrow spaces under 21 inches, while its height of less than 23 inches allows it to coordinate with various bedside decorations.
- The bedside table comes with built-in lighting, enhancing its convenience for nighttime use and adding a comfortable lighting environment for your evenings.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Black Oak,Khaki,Walnut |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Lighting Included | Lighting Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore