1
/
17
1
/
17
$502.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$502.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$502.99
Price After Coupon
$502.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$864.99
42% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21833991
This modern pendant lamp is unique in its simple and elegant conical design. The delicate stone lampshade emits a soft light, creating a warm and pleasant atmosphere, perfectly integrating into the decorative style of modern kitchens and enhancing the overall aesthetic value.
- The premium stone lampshade has a natural texture and is beautiful and durable.
- You can choose LED, incandescent, or fluorescent lamps to meet various lighting needs.
- Directly powered by wires, easy to install, suitable for use in multiple scenarios such as kitchens and restaurants.
- The lampshade is height-adjustable to flexibly adapt to different space height requirements.
- Supports a dimming function, easily creating different indoor atmospheres.
Weights & Dimensions

| Length | 6",6.5" |
| Width | 6",6.5" |
| Fixture Height | 4.5",5",7.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black,Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Cone,Cylinder,Dome |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Stone |
| Shade Color | White |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Dome,Cone,Cylinder |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service