1
/
12
1
/
12
$117.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $21.24 Coupon
Coupons Details
$96.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$117.99
18%
Off Over $0.00
-$21.24
Price After Coupon
$96.75
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$288.99
59% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21813846
This modern geometric pendant light is an elegant addition to any kitchen or dining space, enhancing the ambience with its sleek design.
- Crafted from high-quality metal, the pendant light ensures durability and a stylish look with its brown and gold finish.
- The acrylic shade adds a sophisticated touch while providing excellent light diffusion, perfect for creating a warm and inviting atmosphere.
- Easy to install with direct wired electric power, this fixture is convenient and suitable for various interior decorations.
- With third gear dimming and LED bulbs, it offers energy efficiency and customizable lighting to suit your mood.
Weights & Dimensions

| Length | 10",14" |
| Width | 10",14" |
| Fixture Height | 5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Brown,Gold |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Acrylic |
| Shade Color | Ivory/ Cream,Walnut |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Third Gear Dimming,Warm Light |
| Size | Large,Small |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Geometric |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service