1
/
11
1
/
11
$330.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$330.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$330.99
Price After Coupon
$330.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$671.99
51% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21710045
This modern crystal chandelier is like a shining planet, turning your living room into a dream palace. The unique spherical design and shining crystal material make the light emit a warm and luxurious atmosphere, which is the perfect focus of every home space.
- Fashion design: modern spherical design, enhances the taste of your home.
- Luxurious Material: Exquisite crystal creates a dazzling visual effect.
- Applicable to multiple scenes: suitable for various important occasions such as living room, dining room, etc.
- Unique charm: The interweaving of light and shadow creates a unique spatial aesthetic.
- Strong durability: Select high-quality materials to ensure the product is durable.
Weights & Dimensions

| Length | 12.5",19" |
| Width | 12.5",19" |
| Fixture Height | 12.5",19" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 12.5",19" |
| Shade Color | Clear |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | Crystal |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Globe |
| Shade Material | Crystal |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Flower Shape |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 8-Light,9-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Chain |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service