1
/
17
1
/
17
$181.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $32.76 Coupon
Coupons Details
$149.23
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$181.99
18%
Off Over $0.00
-$32.76
Price After Coupon
$149.23
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$392.99
54% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21627796
This wall lamp perfectly combines modernity and luxury, with an elegant tassel design, and each drop of dangling crystal sparkles charmingly under the light. The golden metal base gives it a noble temperament, and the perfect size makes it a perfect highlight for any home decoration. Whether it is installed in the bedroom, living room or corridor, it can add a touch of gorgeous light to the indoor environment.
- The classic design style demonstrates extraordinary taste and enhances the quality of your home.
- The hanging crystals increase the light refraction effect, creating an elegant and charming atmosphere.
- The wall lamp has a sophisticated structure design, is easy to install, and is stable and reliable.
- Provide a warm and comfortable lighting experience and enhance the sense of space hierarchy.
- It is suitable for a variety of interior decoration styles, adding dual value of practicality and beauty.
Weights & Dimensions

| Height | 12“,13“,16.5",23.5",25.5" |
| Length | 12",8" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Crystal |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch,20 to 24 Inch,25 Inch & Above |
| Feature | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 8",13",16.5",23.5",25.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light,4-Light,6-Light |
| Style | Modern |
| Color | Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Crystal |
| Material | Steel |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service