1
/
4
1
/
4
$160.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$160.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$160.99
Price After Coupon
$160.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$570.99
72% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2119190
This modern rectangular crystal chandelier, with a premium black metal frame, perfectly blends classic and modern design to enhance the luxurious feel of your kitchen.
- The high-quality crystal design ensures the best refraction of light, adding a brilliant glow to your kitchen.
- The generously sized design (over 25 inches wide) is perfect for spacious kitchen islands, bringing a touch of class to your space.
- The height-adjustable design allows you to flexibly adjust according to different space requirements, providing more possibilities.
- Easy to install and maintain, ensuring you can easily enjoy the visual feast brought by this elegant lamp after installation.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 8.5" |
| Length | 33.5" |
| Rod/Chain/cord Length | 39" |
| Width | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade Shape | Rectangle |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Color | Black |
| Material | Crystal |
| Number of Lights | 3-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service