1
/
10
1
/
10
$101.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $18.36 Coupon
Coupons Details
$83.63
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$101.99
18%
Off Over $0.00
-$18.36
Price After Coupon
$83.63
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$319.99
68% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21653546
Blending modern design with elegance, this geometric crystal chandelier is perfect for enhancing the style of any room.
- Made of high-quality transparent crystal, it provides dazzling lighting effects and creates an ultimate luxurious atmosphere.
- The height is adjustable, making it flexible for different spaces such as kitchen, dining room or bedroom.
- LED bulbs are energy-saving and environmentally friendly, and long-term use can also reduce electricity bills.
- Suitable for modern or industrial style home decoration, enhancing the overall space style.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Canopy Width | 5" |
| Fixture Height | 11.5" |
| Length | 4.5" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 4.5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Rod/Chain/cord Length | 59" |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Feature | Indoor |
| Fixture Type | Geometric |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Canopy Shape | Round |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Color | Clear |
| Glass Type | Crystal |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Crystal |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service