1
/
14
1
/
14
$86.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$86.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$86.99
Price After Coupon
$86.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$133.99
35% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21651663
This modern wall lamp combines simplicity and fashion, adding a unique decorative style to your bedroom. The exquisite glass lampshade and warm wooden frame combine to create an elegant living atmosphere.
- The design style is modern and simple, suitable for enhancing the fashion sense of home space.
- High-quality glass lampshade enhances the light texture and creates a soft glow.
- The wooden shelf is practical and attractive, providing extra space for small items.
- Perfectly embedded in various scenes such as bedrooms and living rooms to enhance the decorative effect of the space.
- Exquisite craftsmanship and materials ensure durability and lasting beauty.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 15",5" |
| Fixture Depth | 8" |
| Height | 16.5" |
| Length | 16",6" |
| Width | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | Clear Glass |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Walnut,Wood Color |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | GU10 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service