1
/
36
1
/
36
$127.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$127.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$127.99
Price After Coupon
$127.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$237.99
46% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21846069
This modern crystal pendant light exudes elegance and sophistication, perfect for any contemporary space.
- Constructed from durable metal and high-quality crystal, it ensures longevity and a sleek finish.
- Its globe design adds a sense of symmetry and balance, enhancing the aesthetic of any room.
- Featuring third gear dimming, this light provides customizable ambiance to suit your needs.
- Ideal for bedrooms, living areas, or dining spaces, its mini size makes installation and cleaning a breeze.
Weights & Dimensions

| Length | 4" |
| Width | 4" |
| Fixture Height | 12.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable at installation |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black,Gold,Chrome |
| Style | Modern |
| Shape | Moon,Earth,Dandelion,Jellyfish |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Crystal |
| Shade Color | Clear |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Geometric |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service