1
/
21
1
/
21
$119.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$119.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$119.99
Price After Coupon
$119.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$312.99
62% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21637745
This golden spherical semi-ceiling lamp, with its elegant design and modern style, perfectly combines function and beauty, integrating art into lighting. The lamp body is made of high-quality metal, showing a noble golden color, with two soft spherical lampshades; it is both a lighting tool and a work of art in the space. This design not only provides sufficient light, but also adds a touch of luxury and fashion to the space.
- Made of high-quality metal materials, the durability and safety of the lamp are ensured. It can maintain its luster as new during long-term use and is both wear-resistant and corrosion-resistant.
- The modern design style adds a touch of fashion to various home decoration styles. Whether it is the bedroom, living room or dining room, this lamp can inject a sense of high-end atmosphere into them.
- The semi-ceiling structure design allows for flexible installation of the lamp, even in low-profile spaces, providing an elegant, low-profile lighting solution that is ideal for most home environments.
- The soft diffusion of light effectively improves the comfort of the living space, bringing warmth without glare.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 12.5",15",32.5" |
| Length | 10",12",19" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 10",12",19" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Canopy Width | 4",5" |
| Shade Material | Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Shade Color | Clear,White |
| Size | Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Clear,White |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Glass Type | Clear Glass,White Glass |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light,6-Light |
| Shape | Geometric |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service