1
/
22
1
/
22
$237.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$237.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$237.99
Price After Coupon
$237.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$370.99
36% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21832654
The globe lampshade is made of high-quality metal with a delicate gold tone, presenting a perfect combination of minimalism and luxury. It will be an eye-catching focal point whether it is above the kitchen island or as an accent light in the bedroom.
- The modern design allows this chandelier to be easily integrated into any home decoration style, becoming a pleasing work of art.
- The use of high-quality metal materials ensures that the pendant light is durable and easy to clean and maintain.
- The lamps are equipped with LED bulbs, which provide natural light color temperature. They are not only energy-saving and environmentally friendly, but also add a warm atmosphere to the room.
- It is suitable for installation in kitchens, dining rooms, bedrooms and other occasions, adding a modern and warm glow to the interior space.
- With its solid structure and exquisite workmanship, this chandelier is not only practical, but also a work of art that shows taste.
Weights & Dimensions

| Length | 3.5",5" |
| Width | 3.5",5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Gold,Black,Chrome |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 2-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Acrylic |
| Shade Color | Clear |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 3.5",5" |
| Color Temperature | Natural Light |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Fixture Type | Globe |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service