1
/
10
1
/
10
$291.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $52.56 Coupon
Coupons Details
$239.43
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$291.99
18%
Off Over $0.00
-$52.56
Price After Coupon
$239.43
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$381.99
24% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21661836
This gold vanity mirror light is the perfect combination of modernity and elegance, giving your bathroom an instant dose of class.
- Elegant style: The simple combination of gold metal and white glass lampshade enhances the taste of the space.
- High-quality materials: Made of high-grade metal and durable glass to ensure long-term reliability.
- Multi-Purpose Use: Whether it is a bathroom, powder room or bedroom, it can do the job and impress.
- Unique Design: Contemporary feel meets classic style, adding charm to any interior.
- Easy to install: The provided mounting kit allows you to install the lamp quickly and easily.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 7" |
| Fixture Height | 6" |
| Length | 12",18" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | White Glass |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Shade / Light Direction | Down |
| Color | Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service