1
/
8
1
/
8
$72.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$72.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$72.99
Price After Coupon
$72.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$251.99
71% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21079237
This swing arm wall lamp adds a touch of modern elegance to your home space with its simple yet elegant design. The two-stage swing arm design not only looks beautiful, but also provides flexible lighting angles, suitable for reading or creating an atmosphere. Through the use of high-quality metal materials, the lamp exudes a warm and luxurious golden luster, highlighting noble taste.
- Modern design fits perfectly into any interior.
- The double-arm swing design provides unparalleled adjustment flexibility.
- The gold glossy finish adds a luxurious feel to any room.
- Suitable as a reading light or mood lighting, it has many functions.
- Simple to use, easy to install, suitable for all kinds of wall surfaces.
Weights & Dimensions
| Arm Length | 10.5" |
| Backplate Width | 5" |
| Height | 5.5" |
| Length | 10.5" |
| Width | 2.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Fixture Type | Swing Arm |
| Feature | Indoor |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Color Temperature | White Light |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Material | Metal |
| Style | Modern |
| Bulb Base | GU10 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service