1
/
13
1
/
13
$844.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$844.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$844.99
Price After Coupon
$844.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,460.99
76% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21197509
This modern gold crystal LED chandelier perfectly combines sophistication and practicality. Its unique geometric design adds an elegant atmosphere to your restaurant. Its clear and transparent crystal cover emits a charming glow under the light, creating a warm dining environment.
- Made of high-quality steel and crystal, the lamp is ensured to be highly durable and have a lasting luster, showing a luxurious texture.
- The lamp is height-adjustable to suit different ceiling heights. It is easy to install and perfectly matches a variety of interior layouts and style designs.
- LED light sources are environmentally friendly and energy-saving, providing bright and soft lighting, reducing energy waste while maintaining indoor elegance and comfort.
- The surface is easy to clean, just wipe it gently with a dry cloth to keep it looking bright and new, saving time and effort, and is an ideal choice for your quality life.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Fixture Height | 3.5" |
| Length | 31.5",39.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 31.5",39.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 60 to 99 Watts |
| Shade Shape | Linear |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Shade Color | Clear |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Crystal |
| Occasion | Residential Use |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Bulb Base | SMD |
| Color | Gold |
| Glass Type | Crystal |
| Material | Steel |
| Mounting Type | Cord |
| Number of Lights | 1-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Shade Included | With Shade |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service