1
/
19
1
/
19
$279.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$279.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$279.99
Price After Coupon
$279.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$459.99
39% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21666934
This modern bathroom wall lamp stands out for its simple yet luxurious design. The golden metal is perfectly combined with the rounded glass lampshade, bringing a warm and soft light.
- Made of high-quality metal material, it is strong and durable and not easy to rust, ensuring that it remains as good as new after long-term use.
- The spherical lampshade is made of high-quality glass, which provides soft light without glare and perfectly illuminates your bathroom and other spaces.
- It is easy to install and suitable for a variety of scenarios. It can be easily controlled whether it is above the mirror or on both sides of the corridor, and it can enhance the overall sense of space.
- The hard-wired design can perfectly integrate into a variety of voltage environments and can work stably from 110V to 240V.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 5" |
| Length | 23.5",31.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 23.5",31.5" |
| Fixture Type | Globe |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | White Glass |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Color | Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 3-Light,4-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service