1
/
5
1
/
5
$643.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $115.92 Coupon
Coupons Details
$528.07
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$643.99
18%
Off Over $0.00
-$115.92
Price After Coupon
$528.07
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,774.99
77% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2105786
This modern gold metal bird decorative island pendant light adds an artistic touch to the kitchen island with its unique design. The metal structure combined with the exquisite bird's nest design makes the lamp a work of art in the environment.
- The larger size is suitable for spacious space layout, giving people sufficient lighting effects and visual enjoyment.
- Gold-tone metal lends a unique modern industrial style and adds a touch of luxury.
- The lively bird element design in the lamp makes the space full of vitality and vigor, and is suitable for a variety of interior decoration styles.
- The height-adjustable design allows for flexible use in different spaces and needs, and improves installation convenience and versatility.
- Suitable for a variety of installation environments, from modern kitchens to high-end restaurants, it can be seamlessly integrated into different occasions to show personality and taste.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 10" |
| Length | 43" |
| Rod/Chain/cord Length | 39" |
| Width | 27.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 3-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service