1
/
14
1
/
14
$124.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$124.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$124.99
Price After Coupon
$124.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$213.99
42% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21710639
This golden semi-inlaid ceiling lamp adds a unique sense of fashion to any interior space with its unique modern design. The ten lamp heads of the lamp are arranged in a hemispherical shape, which makes full use of the space while creating a harmonious light distribution and creating a warm and comfortable atmosphere. The solid metal material not only provides long-lasting durability, but also visually brings the luxury and atmosphere of metal.
- The modern design style gives this lamp a timeless sense of classicism. No matter what interior decoration style it is matched with, it can be perfectly integrated. Instead of being abrupt, it becomes the finishing touch of the room.
- The high quality of the metal material ensures the durability and lifespan of the lamp, maintaining its beauty and functionality even under prolonged use.
- The multi-lamp head design not only improves the brightness of the entire space, but also can adjust the direction of light as needed, flexibly meeting the lighting needs of different occasions.
- Comfortable light distribution not only effectively improves the overall atmosphere of the indoor environment, but also reduces eye fatigue, bringing comfort to daily life.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 8" |
| Length | 28.5",35.5",41.5" (105.41cm) |
| Shade Included | Without Shade |
| Width | 28.5",35.5",41.5" (105.41cm) |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold,White |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Glass Type | Shadeless |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 6-Light,8-Light,10-Light |
| Shape | Sputnik |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service