1
/
30
1
/
30
$637.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $114.84 Coupon
Coupons Details
$523.15
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$637.99
18%
Off Over $0.00
-$114.84
Price After Coupon
$523.15
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,621.99
61% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21690425
This night cabinet, with its rounded and smooth appearance and elegant light gray tone, perfectly integrates into modern home design. Its simple and elegant lines and soft colors are like a work of art, bringing a perfect combination of comfort and beauty.
- Made of premium leather, it is soft and durable, highlighting the luxurious texture.
- The spacious interior of the drawers provides ample storage space and keeps the room tidy and organized.
- The leather surface is easy to clean, keeping it elegant and clean in daily use.
- The solid structural design ensures that the night cabinet is as stable as a rock, making it safer to use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm),18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Baskets | Without Basket |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Swivel | Non-Swivel |
| Foldable | Non-Foldable |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,18"L x 18"W x 20"H |
| Design | Barenia Leather,Leather |
| Color | Black,Dark Coffee,Dark Gray,Green,Grey,Khaki,Light Coffee,Light Gray,Light Orange,Off-White,Orange,White |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Scandinavian |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service