1
/
14
1
/
14
$149.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $27.00 Coupon
Coupons Details
$122.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$149.99
18%
Off Over $0.00
-$27.00
Price After Coupon
$122.99
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$257.99
42% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21660178
Bringing a simple and stylish beauty to your bathroom, this modern LED vanity light is crafted from high-quality materials to provide stable and long-lasting lighting.
- An elegant and modern design enhances the overall style of your bathroom.
- High-efficiency LED light source helps save energy and protect the environment.
- Suitable for placement in front of the bathroom mirror to ensure that makeup details are perfectly presented.
- Easy to install, both beautiful and practical.
- Durable material ensures a long life.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 24" (60.96cm) |
| Fixture Height | 4.5" |
| Length | 12.5",19",24" |
| Width | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Feature | Integrated LED |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Geometric |
| Shape | Straight |
| Size | Medium (20"-25" wide),Small (15"-19" wide) |
| Color Temperature | Natural Light,Warm Light,White Light |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Silver |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light,4-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service