1
/
16
1
/
16
$584.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$584.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$584.99
Price After Coupon
$584.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,998.99
71% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21710585
This modern LED chandelier adds a stylish touch to your living room with its unique design and minimalist style. Not only does it have an elegant look, but it is also versatile and suitable for various home styles.
- 1. Modern style: simple but not simplistic design, suitable for all kinds of modern home decoration.
- 2. Quality Material: Made of high-quality materials, it ensures long service life and easy cleaning.
- 3. Multifunctional scenes: especially suitable for living room, bedroom, dining room, and other occasions.
- 4. Unique pattern: The unique pattern design on the lampshade adds visual interest.
- 5. Energy-saving LED: Using energy-saving LED lighting is both environmentally friendly and energy-saving.
Weights & Dimensions

| Length | 25.5",31.5",39.5" |
| Width | 25.5",31.5",39.5" |
| Fixture Height | 12.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 25.5",31.5",39.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 40 to 59 Watts,60 to 99 Watts |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Tier |
| Shade Material | Acrylic |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Shape | Circle |
| Number of Tiers | 2 Tiers |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Downrods |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service